Blog

Evcil Hayvan Besleyenler İçin Temizlik Önerileri

evcil hayvan bakiminda temizlik onerileri

Evcil Hayvan Besleyenler İçin Temizlik Önerileri

Evimizi patili bir dost ile paylaşmak hem hayatımıza eğlence katar hem de evin çocuklarına sorumluluk almayı öğretir. Eve girdiğinizde köpeğinizin çılgınca kuyruk sallayarak gösterdiği sevinç veya dizinin en heyecanlı yerinde kucağınıza oturuveren kediniz dünyanın bütün dertlerini bir anda alır götürür. “Ah bir de tüylerini evin her köşesine dökmeseler” der gibi dediğinizi duyuyoruz. Peki, evinizin dört bir yanına dökülen tüyleri, halılarınızda birdenbire meydana gelen küçük kazaların izlerini nasıl temizleyeceğinizi biliyor musunuz? Yazının içeriğinde evcil hayvan olan evlerde temizlik nasıl yapılmalı, evcil hayvanlarla tertemiz bir evde nasıl yaşayacağınıza dair öneriler bulabilirsiniz.

Patili Dostunuzun Temiz Olması Temiz Evin Anahtarıdır

Evinizin temiz olmasının anahtarı patili dostunuzun temizliğinde saklı. Patili dostunuz temiz olduğu oranda eviniz de temiz olacaktır. Evinizde yaşayan sevimli dostlarınız bir çocuktan farksızdır. Yaptıkları birbirinden farklı yaramazlıklarla kirlenmeyi başarırlar. Bu nedenle evinizde daima kedinizin veya köpeğinizin tüylerine uygun bir pet şampuanı bulundurmanız gerekir. Düzenli aralıklarla sevimli dostunuzu yıkayarak onu temiz tutabilirsiniz. Pet şampuanınız kalmadığında sevimli dostunuzu evcil hayvanlar için hijyenik ve çok amaçlı temizleme mendili ile silebilirsiniz. Evcil hayvanlar için özel olarak üretilen ıslak mendiller özellikle yıkanmayı sevmeyen kediniz için oldukça uygundur. Bunun yanı sıra mis gibi kokan bir evi sevimli dostunuzla paylaşmak için yapmanız gereken tek şey onun tuvalet eğitimine önem vermek. Kedinizi kuma, köpeğinizi ise dışarıya alıştırmanız gerekir. Böylece olası küçük kazaların önüne geçebilirsiniz.

Evinizi Sık Sık Havalandırmalısınız

Patili bir dosta sahip olduğunuz ilk gün evinizi sık sık havalandırmayı ve her gün temizlik yapmayı öğrenirsiniz. Temizlik yapmaya başlamadan önce evinizi iyice havalandırmalısınız. Böylece, evinizdeki havayı tazeler ve temizlik kokusunun evinize hâkim olmasını sağlarsınız.

İhtiyaç Listesinin İlk Sırası: Yüksek Emiş Gücüne Sahip Bir Elektrik Süpürgesi

Kedi veya köpek gibi tüyü bol olan bir dostunuz varsa, temiz bir ev için gerekli olan ihtiyaç listesinin başında yüksek emiş gücüne sahip bir elektrik süpürgesi bulunur. Bir patili dostunuz yokken koltukları süpürmüyordunuz ama artık koltuklarınızı da süpürmeniz gerekiyor. Zeminden önce koltukları süpürmelisiniz. Elektrik süpürgenizin özel başlıkları ve tüy toplayıcılar ile koltuklarınızdaki tüylerden kurtulabilirsiniz. Tüylerin önüne geçmek için koltuklarınıza örtüler de serebilirsiniz. Ancak koltuklarınıza serdiğiniz örtüleri de düzenli olarak yıkamanız gerekir.

Halınızı tüylerden temizlemek için aynı yeri birkaç kez süpürmeniz gerekebilir. Silinebilir bir halı ile işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Halılarınızın temizliğinden emin olmak için düzenli aralıklarla halılarınızı yıkatmayı aklınızda bulundurmalısınız. Patili dostunuzun daha sık zaman geçirdiği alanları daha özenli temizlemeniz işinizi kolaylaştırır. Sevili dostunuzun yatağını süpürebilir hatta yıkayabilirsiniz.

Set 2

Pro Cok Amacli Genel Temizleyici 5 lt removebg preview

Zemini Sevimli Dostunuzun Cildine Uygun Bir Temizleyici ile Silmelisiniz

Evinizi süpürdünüz, tozları da aldınız, sıra zemini silmeye geldi. Zemini sevimli dostunuzun sağlığına zarar vermeyecek yüzey temizleyiciler ile temizlemeniz önemlidir. İçinde klor bulunduran temizlik maddeleri sevimli dostunuzun sağlığı için zararlı olabilir. Bu nedenle kedinizin veya köpeğiniz için alerjen olmayan Bioxi çok amaçlı genel temizleyici kullanmanız gerekir. Bu temizleyicileri seçerken dostlarımızın rahatsız olmayacağı kokuya sahip ürünleri seçmek önemlidir.

 

 

 

 

 

 

Çiş, Kaka ve Kusmukları Nasıl Temizlemeli?

Sevimli dostunuzun tuvalet eğitimi olsa bile evinizde zaman zaman küçük tuvalet kazaları ile karşılaşabilirsiniz. Bu lekeleri temizlemeyi ne kadar ertelerseniz lekeleri çıkarmak o kadar güçleşir. Bu tür kazaları temizlemek için lekeyi hızlı ve tam olarak temizlemeniz gerekir. Böylece hem evinizin hijyeni sağlayabilir hem kötü kokuları ortadan kaldırabilir hem de patili dostunuzun aynı noktaya tuvaletini önleyebilirsiniz.

Olası küçük tuvalet kazalarını temizlemek için evcil hayvan dışkı ve idrar lekelerinin üzerine dökülen temizlik malzemelerini kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra kötü koku yayılmasını önleyen halı temizliği ürünleri de her zaman elinizin altında bulunması gereken malzemeler arasında yer alır.

pet ebeveynleri icin ev temizliginin puf noktalari UzgJ

Evinizin Temizliği İçin Püf Noktaları

Evinizi bir patili dostla paylaşıyorsanız,

  • Temizlik malzemelerini kısa süre içinde ulaşabileceğiniz bir yerde tutmalı ve hemen müdahale etmelisiniz.
  • Evinizi haftada bir temizlemek yerine, her gün belli bir saatte temizlemeniz gerekir.
  • Patili dostunuzun ağır kimyasallar içeren yüzey temizleyicileri ile karşılaşmasını önlemek için doğal bileşenler içeren temizlik maddeleri hazırlayabilirsiniz.
  • Koltuklarınızdaki veya halılarınızdaki lekeleri çıkaracak bir leke çıkarıcınız yoksa bir bardak beyaz sirke, bir bardak su ve iki çay kaşığı karbonatı karıştırarak hazırlayacağınız karışım lekeleri çıkarmada size yardımcı olabilir.

Cok Amacli Hijyenik Mendil

Sonuç olarak; evinizi patili bir dost ile paylaşmak oldukça muhteşem bir duygu ancak evinizin her daim temiz kalması da sizin için oldukça zor ve zahmetli olabilir. Sizin için yazdığımız temizlik önerilerini dikkate alarak Bioxi ile patili bir dostla mis gibi kokan bir evde yaşamanın mutluluğunu elde edebilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir