Blog

Köpeğinizin Patilerini Nasıl Temizleyebilirsiniz?

patitemizligininpufnoktalari 1

Köpeğinizin Patilerini Nasıl Temizleyebilirsiniz?

 

Enerjisini atması için köpeğinizi günün belirli saatlerinde yürüyüşe çıkarmanız gerekir. Onun gezmesi ve oynaması ruh sağlığına da iyi gelir. Köpekler yürüyüş yaparken tuvalet ihtiyaçlarını da giderirler. Ancak sevimli dostunuz yürüyüş yaparken patilerine bulaşan kirleri temizlemeniz gerekir. Patilerinin temizlemeniz hem onun sağlığı hem de ev halkının sağlığı açısından önemlidir. Peki, köpek patileri nasıl temizlenir? İşte, sevimli dostunuzun canını yakmadan patilerini temizlemek için pratik ipuçları …

Sevimli Dostunuzun Patilerini Temizlerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Köpeğinizin pati altları en az sizin ayak tabanlarınız kadar hassastır. Bu nedenle sevimli dostunuzun patilerini temizlerken kesinlikle zararlı kimyasal maddeler içeren temizlik ürünleri kullanmamanız gerekir. Köpeğinizin patilerini temizlemek için kullanacağınız en doğru ürün sevimli dostunuzun tenine ve tüylerinin rengine uygun bir köpek şampuanı ve sudur. Köpeğinize uygun olan şampuan ile patilerini yıkayarak durulamanız tertemiz patiler için yeterli olur. Ayrıca, evcil hayvanlar için özel olarak üretilen çok amaçlı temizlik havlusu çeşitleri de ideal pati temizleme ürünleri arasında yer alır. Sevimli dostunuzun patilerini temizledikten sonra bütün patilerini tek tek kontrol etmeniz gerekir. Yürüyüş yaparken patisine bir şey batmış olabileceği için yapacağınız kontrol çok önemlidir.

Köpeğinizin patilerini ister yıkayın ister çok amaçlı temizlik havluları ile silin evcil hayvanlara özel olarak üretilen temizlik ürünlerini kullanmaya özen göstermelisiniz.

pati baslik

Pati Temizleme Köpüğü Kullanmaya Ne Dersiniz?

Sevimli dostunuz yürüyüşten geldikten sonra patilerini Bioxi pati temizleme köpüğü ile temizleyebilirsiniz. Son yıllarda üretilen pati temizleme köpüğü birçok köpek sahibi tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Pati temizleme köpüğü, sevimli dostunuzun patilerini temizlerken aynı zamanda patilerinin kurumasını ve çatlamasını önler. Böylece köpeğinizin patilerini temizlerken bakımını da yapabilirsiniz.  Bu ürün sevimli dostunuzun hasar alan patilerini rahatlatmaya yardımcı olur.  Pati temizleme köpüğünü kullandığınızda durulamaya gerek kalmaz. Paraben içermeyen ürünün içeriğinde bulunan tatlı badem yağı nemlendirici etkiye sahip olduğu için sevimli dostunuzun patilerini rahatlatır. Bunun yanı sıra pati temizleme köpüğünün içerisindeki cadı yağı patilerin derinlemesine temizlenmesini sağlar.

PATI Kedilerin Patileri Nasıl Temizlenir?

Sevimli dostunuz bir kediyse onun da patilerini temizlemeniz gerekir. Kediler kendilerini mükemmel bir şekilde temizleseler de kedinizin patilerini günde en az bir kere nemli ve temiz bir bezle silmeniz gerekir. Kediniz gün içinde tuvaletini yapmak için kuma girip çıktıkça patileri kuruyabilir.  Çok amaçlı temizlik havluları kedi patileri temizlemek için kullanılabilecek en uygun ürünler arasında yer alır. Bunun yanı sıra pati temizleme köpüğünü kedilerin patilerini temizlemek için de kullanabilirsiniz.

Sevimli Dostunuzun Patilerini Temizlerken Sakın Bunları Yapmayın!

Sevimli dostunuzla günlük yürüyüşünüzü yapıp eve döndükten sonra patilerini temizlerken belli başlı hatalardan kaçınmanız gerekir. Pati temizliğinde yapılan en önemli yanlışlardan biri insan sağlığına uygun ürünlerin kedi veya köpek için kullanılmasıdır. İnsanlar için üretilen kişisel temizlik ürünleri ile köpek temizlik ve bakım ürünleri arasında pH farkı bulunur. Sevimli dostunuzu insanlar için üretilen temizlik ürünleri ile temizlediğinizde cildi kuruyabilir veya çatlayabilir. Bu nedenle sevimli dostunuzun patilerini mutlaka onlar için üretilmiş ürünlerle temizlemeniz gerekir. Sevimli dostlarınız için patileri çok önemlidir. Patileri zarar gördüğünde hem canları yanar hem de yürümeleri ve koşmaları olumsuz yönde etkilenir.  Bu nedenle sevimli dostunuzun patilerini çamaşır suyu gibi kimyasal ürünlerle kesinlikle temizlememelisiniz. Pati temizleme köpüğü ve çok amaçlı havlu sevimli dostunuzun patilerini temizlemek için ideal ürünlerdir.

Pati Temizleme Köpüğü Nasıl Kullanılır?

Sevimli dostunuzla yaptığınız yürüyüşten sonra pati temizleme köpüğünü kullanarak kedinizin veya köpeğinizin patilerini kolayca temizleyebilirsiniz. Kedi ve köpek patileri için özel olarak üretilen pati temizleme köpüğü silikon ucu sayesinde en zor kirleri bile dakikalar içinde yok eder. İçeriğinde bulunan tatlı badem yağı sevimli dostunuzun patilerinde nemli ve parlak bir görünüm elde etmenizi sağlar. Pati temizleme köpüğünün kullanımı oldukça basittir ve sevimli dostunuzun canını yakmaz. Pati temizleme köpüğünün üzerindeki aplikatöre bir kez hafifçe basarak sevimli dostunuzun patisi üzerine uygulayın ve pati üzerine yayılmasını sağlayın. Patileri temizledikten sonra kuru bir kağıt havlu veya nemli bir bez ile silin. Pati temizleme köpüğünün kullanımı bu kadar basit! Pati temizleme köpüğü sayesinde eviniz her daim steril ve temiz kalır.

 

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir